Criminal 1: Každý je zločinec

Kód: 036053
Neohodnoceno
990 Kč –10 %
Criminal 1: Každý je zločinec
990 Kč –10 % 891 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

V reprezentativním vázaném vydání s novou obálkou opět vychází jedna z nejoceňovanějších kriminálních sérií poslední doby: Criminal Eda Brubakera a Seana Phillipse, který získal Eisnerovu a Harveyho cenu v několika kategoriích.

Tato luxusní edice komiksu Criminal obsahuje první tři příběhy, Zbabělec, Lawless a Mrtví a umírající, spolu s mnoha bonusy, včetně esejí, ilustrací a článků popisujících okolnosti vzniku.

---

„Criminal představuje jako celek zatraceně skvělé čtení, v němž nechybí všechno, co ke správné gangsterce patří – správní hrdinové, trocha násilí a peprné dialogy, které se díky Kopřivově překladu čtou jedna radost. A určitě se k němu budete opakovaně vracet, abyste si vychutnaly všechna ta příběhová propojení, která poznáte až po několikátém čtení.“
Martin Stručovský – mfantasy.cz

„Právě žánr sám a jeho archetypy jsou hlavním hrdinou Criminalu, který se tak stává esencí moderní drsné školy a pojí v sobě to nejlepší ze starých filmů noir a raných snímků Quentina Tarantina.“
Boris Hokr – aktuálně.cz

„V sérii Criminal vytváří Brubaker vlastní fikční svět, ne nepodobný tomu, jaký stvořil Mario Puzo v Kmotrovi.“
Jiří G. Růžička – A2

„Neustávající déšť, hustý cigaretový kouř a záblesky výstřelů tlumených temnou nocí. Ed Brubaker a Sean Phillips servírují čtenářům noirový komiks z prostředí bezskrupulózního světa zločinu, který v tom nejlepším slova smyslu připomene kultovní Sin City Franka Millera.“
Jakub Ehrenberger – Fantasya.cz

„... Naprosto přesný a nádherně nesmiřitelný.“
Frank Miller

---

Každý zločinec má svůj příběh.

Leo Patterson je obezřetný profesionál s širokým odborným rejstříkem: kapesní krádeže, bankovní loupeže, přepadávání obrněných vozů. Jenže je možná dokonce až příliš obezřetný. Říkají o něm, že nikdy nevezme do ruky pistoli. Říkají o něm, že je zbabělec. Ale teprve v případě ukázkově zpackaného loupežného přepadení, do něhož se zaplete spolu se zkorumpovanými policisty, se ukáže, že Leo nemá strach z vězení nebo ze smrti – ale z něčeho temnějšího, brutálnějšího... a daleko, daleko horšího.

Tracy Lawless si odsloužil v armádě svoje a teď se vrací domů. Ale do rodného města ho netáhnou nostalgické vzpomínky, ale pomsta. Někdo zabil jeho bratra. Někdo z vlastního gangu. A Tracy Lawless – tvrdý, brutální chlap s obličejem zohyzděným popáleninami – se vrací, aby se do bratrova bývalého gangu infiltroval a vraha vypátral. A zabil. Jenže nic není takové, jak se zdá.

A nejsou to jen Leo a Tracy. I ostatní, kteří jsou zpočátku pouze vedlejšími postavami v jejich příbězích, mají svou historii, své osudy. Barman v putyce, kam Leo a Tracy chodí, dívka, kterou kdysi miloval, Tracyho násilnický otec... každý, opravdu každý má svůj příběh.

Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové kapitoly s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých předurčeních jako mouchy v sudu plesnivého medu, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí – a voleb, které jsou jedna horší než druhá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Arkham
autor: Ed Brubaker
Cyklus: Criminal
Kresba: Sean Phillips
Překlad: Štěpán Kopřiva
Série: Deluxe edice
Vydavatel: BB art
Formát: 17,5 x 26,4 cm, vázaná s přebalem
Strany: 432
Rok: 2021
Vydání: druhé
ČísloCyklu: 1
ČísloSérie: 1
EAN: 9788075955081

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: