Maják na konci světa

Kód: 023829
Neohodnoceno
239 Kč –10 %
Maják na konci světa
239 Kč –10 % 215 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maják na konci světa (1905, Le Phare du bout du monde) je první posmrtně vydaný dobrodružný román francouzského spisovatele Julese Verna zařazený do jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires).

Verne rozepsal tento román roku 1901 a příležitostně na něm pracoval až do roku 1903. Nakladatel Hetzel projevil o jeho vydání zájem těsně před autorovou smrtí roku 1905, takže se Verne za svého života vydání nedočkal a ani nestihl knihu k vydání zcela připravit. Tyto práce dokončil po otcově smrti až jeho syn Michel, který rukopis také částečně upravil. Podle mnohých odborníků nejsou tyto úpravy nijak zásadní, a proto je někdy Maják na konci světa považován za poslední autentické Vernovo dílo. Přesto jde o první Vernův román, který byl do cyklu Podivuhodné cesty zařazen až jeho synem.

Ze seriálu dobrodružných a fantastických Vernových knih je tento příběh o statečném strážci argentinského majáku jeden z nejpravděpodobnějších. Tři muži, Vasquez, Felipe a Moriz jsou ponecháni jako strážci nového majáku na malém ostrově Států (Isla de los Estados) v Atlantickém oceánu asi dvě stě kilometrů severovýchodně od mysu Horn s tím, že budou za tři měsíce vystřídáni. Ostrov má však bohužel ještě jiné obyvatele, a to bandu pirátů, vedenou mužem jménem Kongre, kteří si z ostrova udělali skrýš pro svou naloupenou kořist...

Doplňkové parametry

Kategorie: Arkham
autor: Jules Verne
Ilustrace: G. Roux
Obálka: Radomír Suchánek, Petr Pelikán
Překlad: Lubomír Petr
Série: Jules Verne - Spisy
Vydavatel: Návrat
Formát: 16,7 x 23,6 cm, vázaná
Strany: 184
Rok: 2003
Vydání: čtvrté v této úpravě
EAN: 9788071745242
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: