Modrá pětka: Signály ze tmy a jiné příběhy

Kód: 035252
Neohodnoceno
329 Kč –10 %
Modrá pětka: Signály ze tmy a jiné příběhy
329 Kč –10 % 296 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedenáctý svazek edice klasické komiksy Marko Čermáka.

Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý "vědec" Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka.

S příhodami této družiny vodáckého oddílu se čtenáři poprvé setkali již před plnými padesáti lety v prvním čísle nového časopisu Pionýrská stezka.
Pionýrská stezka začala vycházet v lednu roku 1971 jako čtrnáctideník, od 5. ročníku 1974/1975 až do svého zániku v březnu roku 1992 jako měsíčník. Od roku 1990 nesl časopis název Stezka.
S dobrodružstvími Modré pětky se čtenáři Pionýrské stezky mohli seznamovat plných dvacet let až do srpna roku 1990, konkrétně do 12. čísla 20. ročníku. Modrá pětka tak drží výrazný rekord v nepřetržitém vycházení jednoho kresleného seriálu, navíc v jednom časopisu.
Jméno J. B. Kamil uváděné u každého pokračování je pseudonym vytvořený z koncovek křestních jmen obou autorů námětů a scénářů (Jir-ka Hromádko a Bohu-mil Kolář), kteří se u tvorby kresleného seriálu s Marko Čermákem setkali již v časopise Skaut Junák 1969 - 1970, kde pod přezdívkami Nemo a Ouš napsali Družinu Čápů. Ve své kategorii Modrá pětka patří po Rychlých šípech k seriálu s největším počtem pokračování – dosáhl jich téměř tři sta (v naší edici jsou její příběhy zařazeny ve svazku 2, 8, 9 a v tomto jedenáctém). V tvorbě Marko Čermáka pak jde o výrazně nejrozsáhlejší jím kreslený seriál.
Modrá pětka právě vyplouvá na svoji jubilejní cestu po padesáti letech.
Tak ahoj - Hanko, Evo, Martine, Vláďo a Čajíčku!
A šťastnou plavbu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Arkham
autor: J. B. Kamil
Kresba: Marko Čermák
Obálka: Marko Čermák
Série: Klasické komiksy Marko Čermáka
Svět: Modrá pětka
Vydavatel: Václav Vávra
Formát: 21,4 x 30,4 cm, vázaná
Strany: 64
Rok: 2021
Vydání: první
EAN: 9788087875230

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: