Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci

Kód: 022014
Neohodnoceno
298 Kč –10 %
Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci
298 Kč –10 % 268 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

K radosti všech obdivovatelů Sherlocka Holmese a záhadných příběhů byl objeven další neznámý Watsonův rukopis. Obsahuje tajemný příběh, který zažil nejslavnější světový detektiv v roce 1896 při svém návratu do Minnesoty (kde se již dříve utkal s Ohnivým démonem). Zde, ve městě St. Paul, které právě žije svou zimní slavností, zmizel syn význačného obchodníka. Měl před svatbou, ale dříve než stačí Sherlock Holmes prohledat každoročně obnovený ledový palác, kde byl mladý muž spatřen naposledy, jeho snoubenka bez vysvětlení vrací svatební šaty.
Případ zavádí Holmese do nejvyšších vrstev společnosti i nejhlubších propastí zločinu, přihrává mu však i zdatného soupeře a přítele, jistého Shadwella Raffertyho, bodře vyhlížejícího irského majitele saloonu, který se rovněž věnuje detektivnímu pátrání. Aby pronikl k podstatě temných událostí, musí se Holmes odvážit do divokých ledových vod řeky Mississippi a čelit zločinci za třesku výstřelů, který věrnému Warsonovi připomene kanonádu z dob jeho vojenské služby. To vše v jedné z nejnebezpečnějších epizod, které Watson zaznamenal.
Tolik uvádí původní obálka nové knihy Larryho Milletta, u nás již známého autora románu Sherlock Holmes a Ohnivý démon, oceňovaného znalci příběhů Sherlocka Holmese pro jeho věrohodnost. Vtipný mystifikátor (v nejlepší tradici sira Arthura Conana Doyla) a skvělý vypravěč nezklame ani tentokrát. Dokonale využívá mezer, které Doyle ve Watsonových zápiscích (možná záměrně) ponechal: jako zmíněném předchozím románu jde například o časové zařazení nového příběhu. Co ovšem zůstává neměnným základem půvabu všech holmesovských příběhů, jsou zjevně nesmrtelné postavy samotného Holmese a věrného přítele a kronikáře jeho skutků Watsona, doktora medicíny v. v.

Doplňkové parametry

Kategorie: Arkham
autor: Larry Millett
Cyklus: Příběhy Sherlocka Holmese
Obálka: Boris Mysliveček, Luděk Marold
Překlad: Jaromír Klubíčko
Série: Edice Příběhy
Svět: Sherlock Holmes
Vydavatel: Jota
Formát: 13,7 x 20,6 cm, vázaná s přebalem
Strany: 320
Rok: 2007
Vydání: první
ČísloCyklu: 12
ČísloSérie: 32
EAN: 9788072171200

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: